Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12 października 2021r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. Doniosłym jej momentem było ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Ceremonii tej dokonała Pani Dyrektor Marzena Kobojek. Dowodem włączenia pierwszaków do społeczności uczniowskiej były pamiątkowe dyplomy. Celem wydarzenia było również zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Zanim uczniowie zostali pasowani na Czytelnika musieli udzielić odpowiedzi na szereg pytań dotyczących bajek i baśni dla dzieci. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom znajomości treści utworów. Nowi czytelnicy otrzymali książki, które będą im przypominały o częstym odwiedzaniu biblioteki i korzystaniu z jej zbiorów. Podczas apelu starsi uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. W pięknych słowach piosenki wyrazili swoją wdzięczność za okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich uczestników spotkania.