W dniu 5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs "Mój ulubiony bohater z lektury szkolnej". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej tytułem konkursu według własnej inwencji twórczej. Jury wybrało trzy zwycięskie prace oraz przyznało trzy wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z zaangażowaniem podjęli wyzwanie tworząc ciekawe i niepowtarzalne prace.

13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole bal walentynkowo - ostatkowy. Kolorowe stroje i piękny wystrój sali zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Uczestnicy świetnie bawili się w rytm skocznej muzyki oraz brali udział w licznych konkursach. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim za wspólną zabawę.

28.09.2023 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach z Pierwszej Pomocy zorganizowanych przez Szkołę Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. W czasie warsztatów prowadzący przekazali uczniom informacje na temat zasad udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, omówili zagadnienia związane ze sprawdzaniem przytomności, wezwaniem karetki pogotowia, układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonywaniem ucisków klatki piersiowej. Uczniowie mogli obejrzeć karetkę i jej wyposażenie. Bardzo chętnie i aktywnie wzięli udział w części praktycznej, wykonując podstawowe czynności ratownicze. Było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż uwrażliwiło Nas na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i dostarczyło wiedzy, która w przyszłości być może przyczyni się do uratowania komuś życia. Kierujemy wielkie podziękowania do ratowników medycznych za bardzo ciekawą lekcję.

Uczniowie i absolwenci szkoły, pod opieką nauczycieli, wyjechali w dniach 14-16.09.2023 r. na wycieczkę szkolną. To były trzy dni świetnej przygody, które wzbogaciły Ich życie o niecodzienne wspomnienia.  Odwiedzili Malbork, Gdańsk, Frombork i Rewę – miejscowość, w której byli zakwaterowani.

W Malborku zwiedzili Zamek Krzyżacki, największą ceglaną warownię w Europie. Na szczególną uwagę zasłużyła bogata kolekcja bursztynów oraz wystawa broni. Zwiedzanie Zamku Wielkich Mistrzów Krzyżackich było niezapomnianą lekcją historii.

Gdańsk to kolejne piękne miasto w programie wycieczki. Spacerując Drogą Królewską podziwiali Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę. Ciekawym punktem wyjazdu było interaktywne muzeum Hevelianum, gdzie czekała na Nich moc atrakcji. Multimedialny sposób przekazu przypadł do gustu każdemu, a niezwykła panorama Gdańska z Gradowej Góry wręcz onieśmieliła uczestników.

Frombork to małe urokliwe miasteczko, w którym duże wrażenie zrobiła na wszystkich potężna, gotycka katedra i Muzeum Kopernika.

Wycieczka szkolna to czas nauki i zabawy, poznawania nowych miejsc, integracji, zacieśniania przyjaźni oraz ważna lekcja samodzielności i odpowiedzialności, dlatego w drodze powrotnej nauczyciele zaplanowali już kolejny wyjazd.