Image Slider 1
Image Slider 2
Image Slider 3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

W sobotę 11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczyste świętowanie tego doniosłego wydarzenia na stałe wpisało się również w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji przeprowadziliśmy szereg działań kształtujących patriotyczne postawy młodego pokolenia. Nauczyciel K. Kucner zorganizował apel dla społeczności szkolnej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami odśpiewali hymn narodowy. Uczniowie klasy I-III przygotowali piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Można było też usłyszeć utwory muzyczne pięknie zagrane na pianinie przez ucznia Cypriana Rolę. Następnie członkowie koła tanecznego zaprezentowali taniec w rytm piosenki „Laleczka z saskiej porcelany”. Przepiękne i wzruszające występy publiczność nagrodziła gromkimi brawami. W poszczególnych klasach w ciągu kilku dni poprzedzających święto uczniowie wykonali kreatywne prace plastyczne i zrealizowali lekcje o tematyce patriotycznej.