Dzisiaj w naszej szkole był "dzień naleśnika". Nasz dzień nie ma nic wspólnego z dniem naleśnika
w Anglii o nazwie (Pancake Tuesday). Mamy swoje zwyczaje, smaki kulinarne i przepiękną tradycję, którą trzeba pielęgnować, dzieci lubią naleśniki o każdej porze roku. Zorganizowaliśmy wszystkie produkty, które są potrzebne do przygotowania naleśników a dzieci pod opieką nauczycieli podjęły się tego wielkiego i smacznego wyczynu. Praca była zbiorowa, jedni smażyli, drudzy nadziewali serem, nutellą i dżemem o różnych smakach. Niektóre z dzieci przyniosły już gotowe naleśniki, ilość tych smakowitości była wystarczająca, zwycięzca zjadł 11 naleśników. Nasi uczniowie byli zachwyceni z przebiegu dnia, co widać na załączonych zdjęciach. Z tego płyną jeszcze inne korzyści, umiejętność pracy w grupie i zapamiętanie czynności, które są potrzebne do przygotowania naleśników.
W przyszłości ta umiejętność przyda się naszym uczniom..